Kāpēc mēs tik ļoti mīlam Palsmani?!

Kāpēc mēs tik ļoti mīlam Palsmani?!

Laiks no 27.jūnija līdz 4.jūlijam ir aizlidojis vēja spārniem gan Palsmanes pamatskolas skolēniem un skolotājiem, gan arī Nīderlandes pilsētas Groningenas Svētā Michaela skolas 30 skolēniem, 15 vecākiem un 3 skolotājiem.  Abu skolu draudzības iniciators neapšaubāmi ir Nīderlandes skolas skolotājs Bens Veinans, kuru iemīlējuši arī palsmanieši. Par mūsu ciemiņu piedzīvoto Palsmanē un visā ceļojumā uz Latviju ir iespējams izlasīt blogā:

http://www.letland2011.blogspot.com

To izveidojuši skolēnu vecāki, lai bērni katru dienu varētu dalīties iespaidos un ievietot foto.

Savos iespaidos par šīm dienām dalās arī palsmanietes Sigita un Linda:  “Visas šīs dienas bija lieliskas. Mums tagad ir daudz jaunu draugu. Kopā sportojām un dejojām diskotēkās. Kopā ar gidu Ilmāru Medni pabijām Alūksnē un Gaujienā, apmeklējām Igaunijas augstāko vietu – Munameģi. Brīnišķīga bija diena Grundzāles pagasta “Trīssaliņās” , kur visi kopā atpūtāmies, peldējāmies, braucām ar laivu un katamarānu. Arī brauciens uz Baltijas jūru un rodēļi “Rāmkalnos” bija labs pasākums. Pēc mūsu domām, vislielāko pārbaudījumu sagādāja militārā diena ar Jaunsargiem un skolotāju Mārtiņu Latveru. Ikviens sacensību etaps bija grūts – gan indiāņu taka, gan upes šķērsošana, gan šaušana, gan dīķa pārpeldēšana u.c. Dažas meitenes pat sākumā raudāja. Bet, kad visi uzdevumi tika paveikti, visi bija priecīgi. Nevar nepieminēt mūsu skolotāju vārīto zupu lielajā zupas katlā, kas deva spēku visiem sacensību dalībniekiem un to organizatoriem. Svētdiena bija ļoti īpaša, jo tika organizētas 6 darbnīcas, kurās iepazīstinājām ciemiņus ar mums interesantām nodarbēm. Kopā cepām cepumus –  žagariņus – un tos baudījām ar tēju, veidojām ziedu piespraudes, grāmatzīmes, visi zīmējām savus iespaidus par šajās dienās piedzīvoto, veidojām no koka mizas trauciņus un gatavojāmies noslēguma uznācienam kopīgai dejai (Lauris Reiniks “Es skrienu!”).”  Meitenes saka lielu paldies skolotājam Benam un cer, ka, lai arī jau vienu reizi ir pabijušas Holandē, tur nokļūs atkal.

Noteikti, ka man piekritīs visi Palsmanes pamatskolas skolēni, lai draudzība starp skolām veidotos, ir nepieciešams arī mūsu skolotāju atbalsts. Liels paldies skolotājai Tignai Podniecei (kā mēs mīļi sakām – Comeniusa mātei) un direktorei Dacei Pērlei, jo, lai uzņemtu ciemiņus, ir jāiegulda liels darbs. Liels paldies visiem, visiem – gan skolotājiem, gan tehniskajiem darbiniekiem, gan skolēniem, kas organizēja, uzņēma, baroja, rūpējās, izklaidēja, runājās vai vienkārši bija kopā ar ciemiņiem šajās dienās.

Un tagad skolotāja Bena teiktais par šīm Palsmanē pavadītajām dienām: “Lai arī Palsmanē esmu 8. reizi,  Palsmane mani nebeidz pārsteigt. Ir fantastiska sajūta, ka mēs kā liela ģimene – skolēni, skolotāji un vecāki – šeit varam kopā ar jums pavadīt īstas brīvdienas. Laiks ir brīnišķīgs, Latvijas sauli ar 34 grādiem nevar salīdzināt ar Nīderlandes siltumu. Ar šo braucienu būsim ieguvuši jaunu pieredzi, atmiņas un daudz fotogrāfijas. Visbeidzot, es vēlos pateikties visiem cilvēkiem, kuri padarīja šo braucienu iespējamu – sponsoriem, skolotājiem, vecākiem, pašiem bērniem un jo īpaši Palsmanes latviešiem.

Ir pagājušas astoņas neaizmirstamas dienas, kad runāts angliski, kas ir daudz vairāk nekā parasti. Esam apmainījušies ar e- pastiem un solījumiem, ka draudzība turpināsies.  Esam dziedājuši dziesmas dažādu tautu valodās (latviski, holandiski, angliski… ) un par to paldies Latvijas mūzikas skolotājai Dacei un Nīderlandes mūzikas skolotājai Josei. Bet dzirdot mūsu pašu “Pūt vējiņus” nīderlandiešu skolotāju un vecāku izpildījumā, patiesi esam lepni, ka esam latvieši!

Un vēl nobeigumā… Atveru Michaelskolas blogu un lasu pēdējo ierakstu par ceļojumu:  Cepumu – žagariņu pagatavošanas recepte “2 olas,150 g cukurs, 150 g skābs krējums, 500 g milti, 1 g soda un rīvēta citrona miziņa… utt.”  Un komentāros “Kas tā bija par īpašo Tēju, kas jādzer cepumiem klāt? Tā īpašā Tēja ir mūsu pašu piparmētra. Un tās smarža 48 nīderlandiešiem atgādinās par pavadīto laiku Palsmanē!

Skolotāja Ina Zālīte

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Please leave these two fields as-is: