5.-9. klašu skolēnu ekskursija

5.-9. klašu skolēnu ekskursija

Otrdien, 4.oktobrī 5.-9.klases skolēni devās ekskursijā.

Pirmā pietura bija “Z(in)oo” centrs Cēsīs. Tas ir zinātnes Centrs, kas piedāvā interaktīvas ekspozīcijas, lai apmeklētāji paši varētu izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus: mācīties matemātiku lēkājot, izbaudīt gravitāciju šūpolēs, izprast berzi braucot ar neparastiem kartingiem, redzēt skaņu, veidot zobratu pārnesumus, saprast katapultas darbības principus, būvēt un vadīt robotus, redzēt zibeni, kā arī kustināt priekšmetus ar domu spēku. Kopā „Z(in)oo” piedāvā vairāk nekā 30 dažādas ekspozīcijas. Mēs tur apskatījām „Šķidro skaņu”, „Mūžīgo dzinēju”, „Uzbūvē piramīdu”, „Koka katapultu”, „Koka krānu”, „Saliec zobratus”, „Kartingu sacensības”, „Riteņa balansēšanu”, „Žiroskopu”, „Pikseļu spēli”, „Pārej pāri virvei”, „Domāšanas spēļu laukumu”, „Ozonatoru”, „Elektrības ekonomiju”, „Domu spēku”, „Vizuālo stāvvilni”, „Robotisko roku” un vēl daudz ko citu.

Tālākais ceļš mūs veda uz Valmieru, apskatīt BMX trasi un halli, spēlēt mini golfu un iziet Koku labirintu. Mēs ļoti daudz ko uzzinājām par BMX trasi un aprīkojumu, kas nepieciešams, lai varētu startēt sacensībās un bez kā nevar iztikt īsts BMX braucējs. Mums tika dota iespēja izbraukt vienu loku ar Māra Štromberga BMX.

Koku labirintā gāja kā nu kuram. Cits atrada visus koku noslēpumus un paspēja apmaldīties, cits šķērsoja robežas, lai atrastu visus noslēpumus ātrāk par skolotājiem. Balvā katrs saņēmām vienu konfekti.

Lai varētu spēlēt mini golfu mēs sadalījāmies pa četri. Spēles gaitā aizpildījām iedoto anketu, kurā bija jāpieraksta rezultāti. Kopā bija 18 mini golfa laukumiņi. Kad visi bija mini golfu izspēlējuši, tad varējām apkopot rezultātus. Vislabākais rezultāts bija  Edgaram  Dementjevam.

Lai dzīvo ekskursija! Tā bija izdevusies!

Sandris Štāls