Septembris Palsmanes speciālajā intenātpamatskolā

Septembris Palsmanes speciālajā intenātpamatskolā

Septembris mūsu skolā bija Mājturības un tehnoloģiju mēnesis. Skolēniem visa mēneša laikā tika dota iespēja pārbaudīt savu erudīciju piedaloties viktorīnās, parādīt savas mākslinieciskās prasmes veidojot ziedu paklāju un gatavojot kompozīcijas izstādei „Rudentiņš – bagāts vīrs.” Rokdarbu stundās sākumskolas klašu skolēni gatavoja dekorus telpu noformēšanai, bet mājturības un tehnoloģiju stundās apguva veselīga un garšīga uztura pamatus, gatavojot dažādus dārzeņu ēdienus.

Mājturības un tehnoloģiju mēnesi noslēdzot, visi skolēni tika aicināti uz lielo Rudens jampadraci skolas sporta laukumā, kurā rādīja savas iemaņas dārzeņu atpazīšanā gan pēc taustes, gan pēc garšas. Pirkstu veiklību tie vingrināja pupiņu šķirošanā, kartupeļu mizošanā un vilkābeļu ogu kreļļu vēršanā. Taču neviltots prieks un pārsteigums skolēniem pēc veiklības stafetēm bija uz ugunskura gatavotā Dārzeņu viruma kopīgā degustēšana. Gan skolēni, gan skolotāji no lielā katla tika cienāti ar gardo II kursa meiteņu pagatavoto dārzeņu sautējumu, kuram bija necerēti liela piekrišana. Liela daļa skolēnu atzinās, ka uz ugunskura gatavotu ēdienu bauda pirmo reizi un tas ir vēl garšīgāks nekā uz plīts gatavotais. Lai gan Mājturības un tehnoloģiju mēnesis ir beidzies, ēdiena gatavošana uz ugunskura mūsu skolā nebūs pēdējā reize.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Please leave these two fields as-is: