Skolēniem dāvanā ekskursija

Skolēniem dāvanā ekskursija

23.oktobrī Palsmanes speciālās internātpamatskolas 1.- 6. klases skolēniem bija iespēja izmantot dāvanu- ekskursiju par izcīnīto 3. vietu projektā „Maizes akadēmija”. Tāpēc agri no rīta, sakāpuši lielajā autobusā, devāmies ceļā.
Pirmais apskates objekts bija Ložmetēju kalns. Šeit pie piemiņas plāksnes tika nolikti līdzi atvestie rudens ziedi un drosmīgākie skolēni, lai varētu aplūkot apkārtni, skatu tornī uzkāpa līdz pašai augšai.
Pie Ziemassvētku kauju muzeja mūs sagaidīja latviešu strēlnieku formā ar ieroci pie sāniem tērpies gids. Mums tika sniegta interesanta un labi saprotama informācija par tā laika notikumiem. Varējām apskatīt restaurēto vācu armijas blindāžu un daļu vaļņa no pirmās aizsardzības līnijas, kā arī apskatīt purvaino apkārtni un bijušo aizsardzības valni. Bērniem bija patiesa interese par šo apskates vietu, jo daļa no viņiem ikdienā apmeklē jaunsargu nodarbības.
Tālāk ceļš veda uz ,, Lāču” maizes ceptuvi. Arī šeit mūs sagaidīja jauna smaidoša gide. Kopīgi noskatījāmies informācijas filmu par ceptuvi. Tad, saposušies baltos halātos un cepurītēs, devāmies apskatīt, kā top mīkla, kā veido kukulīšus, kā pārbauda maizes gatavību un kā gatavo grauzdiņus. Ekskursijas laikā bija iespēja degustēt uzrūgušo mīklu, četru veidu maizi, divu veidu grauzdiņus, paturēt rokās lielos maizes klaipus un mēģināt noteikt to svaru, kā arī no smilšu mīklas gabaliņa veidot savu cepumiņu. Ekskursijas nobeigumā gatavie cepumi mūs jau gaidīja gaumīgajā ceptuves kafejnīcā.
Jaukajā rudens pēcpusdienā vēl paguvām apskatīt jūru, kura šoreiz bija neparasti klusa un mierīga. Daudziem no mums bija iespēja to skatīt pirmo reizi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Please leave these two fields as-is: