Jauniešu teātra festivāls „Laimes Lācis” Siguldā

Jauniešu teātra festivāls „Laimes Lācis” Siguldā

2013. gada 27. un 28. martā Siguldā norisinājās pirmais Jauniešu teātra festivāls „ Laimes Lācis”. Tieši 27. martā visa pasaule atzīmē Starptautisko Teātra dienu. Festivāls notika Siguldas Mākslu skolā „ Baltais Flīģelis”. Par festivāla talismanu kļuva Baltais Laimes Lācis. Festivālu organizēja un vadīja Siguldas Mākslu skolas Teātra studijas vadītāja Ārija Liepiņa-Stūrniece un šīs skolas direktors Guntars Zvejnieks. Kopā festivālā piedalījās 23 skolu jauniešu teātri un teātra pulciņi no visas Latvijas. Tika parādītas dažādu stilu un saturu izrādes.

Arī mēs, Palsmanes pamatskolas teātra pulciņa dalībnieki – 9. klases skolēni, piedalījāmies šajā festivālā. Gatavošanos dalībai festivālā mēs uzsākām jau rudenī. Ziņu, ka esam uzaicināti spēlēt festivālā, mēs saņēmām tikai februāra sākumā. Tālāk sekoja mēģinājumi, mēģinājumi. Tiem ziedotas tika arī brīvdienas.

Siguldā spēlējām I. Šteinbergas lugu „Kā eglīte zvēriem dziesmiņu mācīja”. Lomās darbojās: Eglīte- Justīne Čama, Vilks- Kristīne Eimane, Zaķis- Eva Vilka, Vecītis- Kristīne Pēča, Egles māte- Laima Roķe, meža zvēriņi- Vāvere- Agija Alksne, Lācis- Krists Kondratjevs, Zaķis 2 – Diāna Ābele. Par izrādes muzikālo noformējumu rūpējās Aldis Ratnieks.

Patiess prieks par mūsu skolas aktieriem, kuri nenobijās un neapmulsa, spēlējot uz svešas skatuves, kā arī uzstājoties kā otrie no visiem festivāla dalībniekiem. Vēl jāpiemin, ka fināla dziesmas pavadījumu uz ģitārām spēlēja Agija Alksne un Kristīne Pēča.

Festivāla organizatori bija parūpējušies, lai skolēniem būtu iespēja apmeklēt Siguldas un Turaidas pilis, ko mēs arī izmantojām. Pēc ekskursijām, atgriezušies skolā, mēs skatījāmies citu skolu iestudējumus. Redzējām marionešu teātri, kustību izrādes, noskatījāmies Vinniju Pūku krievu valodā. Īpašu mūsu uzmanību un sajūsmu izpelnījās Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skatuves runas grupa, kura bija sagatavojusi J. Baltvilka dzejas kompozīciju „Pasaule ir pilna ar dzeju”. Dienas izskaņā kopā ar Balto Laimes Lāci laidāmies dejās un rotaļās, kā arī nobaudījām īpašo Laimes Lāča zupu.

Noslēgumā vēlos teikt īpašus PALDIES- Palsmanes pagasta pārvaldes vadītājai Tignai Podniecei par atbalstu transporta jautājumā, skolas direktorei Dacei Pērlei par līdzjušanu un morālo atbalstu visas dienas garumā, šoferim ……. par pacietību un izturību, mūs vizinot, un, protams, mans īpašais paldies mūsu skolas lieliskajiem aktieriem.

Skolotāja Iveta Reinsone