Putras diena Palsmanē

Putras diena Palsmanē

10.oktobrī Palsmanes pamatskolas sākumskolā notika projekta “Kļūsti stiprs un drosmīgs kā Herkuless” noslēguma pasākums. Uz šo pasākumu ciemos pie mums bija ieradusies Smiltenes TV. Gatavojoties šai dienai klašu kolektīvos notika Putras stundas.

1.klasei Putras stunda notika skolas meiteņu mājturības virtuvē. Bērni mācījās atšķirt labības vārpas – kviešus, rudzus, miežus un auzas, kā arī dažādus putraimus – kviešu, miežu, mannā, kuskusu, prosu u.t.t.. Pēc tam vārījām auzu pārslu putru ar dažādām garšīgām piedevām – rozīnēm un  žāvētām dzērvenēm. Klāt ēdām ievārījumu. Viss izdevās lieliski!

2.klase devās uz TOP veikalu un iepazinās ar Rīgas Dzirnavnieka Herkuless piedāvāto produkciju. Savai putrai izvēlējāmies 5 graudu pārslas. Tālāk devāmies uz SIA “Palsmane” darbnīcām, lai ar interesi klausītos kombainiera stāstījumu par SIA “Palsmane” audzētajiem graudaugiem un to novākšanu. Pēc tam ar prieku vārījām auzu pārslu biezputru un secinājām, ka tā ir ļoti garšīga. Labi paēduši gājām vingrot – skalot muciņas.

3.klase veidoja savu Putras grāmatu, tajā ieliekot 11 lpp. ar savu mīļāko putru receptēm. Noslēgumā izvēlējāmies vārīt klases skolēnu mīļāko putru – mannā biezputru. Paēduši putru, mācījāmies Herkulesa spēka cīņas paņēmienus.

Visas klases veica arī mājas darbus – minēja krustvārdu mīklu, atpazina sabiedrībā pazīstamus cilvēkus, kas ēd putras, izdomāja un veica dažādus vingrojumus u.t.t.. labākos darbus izvietojām visu apskatei.

Putras dienā 1.klase bija sagatavojusi interesantus faktus par putrām un priecēja visus ar savu skanīgo dziesmu “Jautrie pavāri”. 2.klases skolēni visus pasākuma dalībniekus iesaistīja rotaļdejā “Zini tu…” 3.klase demonstrēja Herkulesa spēka cīņas. Skolas saimniecītes visus cienāja ar gardu miežu putraimu biezputru.

Smiltenes TV pārstāvji šo noslēguma pasākumu filmēja un intervēja gan bērnus, gan viņu skolotājas. Mūsu pasākumu varat redzēt www.stvstudija.lv 11.oktobra raidījumā.

Sākumskolas skolotājas