Kazas gada karnevāls Palsmanes PII

Sagaidot jauno kazas gadiņu, katra grupiņa gatavoja radošu darbu-gleznu ar vēlējumu visam šim gadam. ”Bitītes ”iesaka, ka „nav svarīgi, cik lēni tu kusties uz priekšu, tu joprojām apsteidz tos, kas guļ uz dīvāna.” Mārītes” grupas teiciens” Dzīvē galvenais neslinkot , gribi gulēt, paguli .Ja lielā iespēja tuvu, ķer to ciet!’ ”Saulītēm” šķiet, ka „neviens sapnis nekad nav par lielu, neviens sapņotājs par mazu”. ”Ežu” grupiņa novēl sākt dienu ar domu, ka Tu esi visjaukākā būtne uz zemes!”

Lai īpaši ieskandinātu jaunā gada valdnieci , 5. februārī Palsmanes pirmsskolas iestādes mazie audzēkņi sanāca kopā uz jautru kazas gada karnevālu. Bērni nāca tērpušies visdažādākajās maskās, gan kūtiņas iemītnieku maskās, gan meža iemītnieku maskās. Visus sagaidīja zaķis, kurš gribēja ar visiem sadraudzēties. Vismazākie, ”Ezīšu” grupas bērni parādīja un pastāstīja, kā dzīvnieki no rīta atmostas, kā kaza izvingrina savus radziņus un pabrokasto.” .Mārīšu” grupas bērni bija iestudējuši interesantu uzvedumu par vilku un septiņiem kazlēniem, kurā uzzinājām, cik labi , ja tev ir tādi draugi, kas izpalīdz grūtā brīdi, skanēja arī skaista dziesma par draudzību. ”Bitīšu” grupas bērni parādīja, ka kazas prot ne tikai badīties, bet ar radziņiem pakutināt citiem vēderiņus, pastāstīja kas notiek ar kazu , ja tā paliek pārāk ragaina un badaina.” Saulītes „grupas bērni izdziedāja un izrādīja kādas ir kazas, kuras naktīs baras ar vilkiem.

Tad zaķis visiem karnevāla dalībniekiem iemācīja jautru kopdeju, kādu dejo meža iemītnieki kopā ar lāci. Visiem patika. Kopējo jautrību papildināja rotaļa, kurā jāatkārto dotās kustības. Pasākuma noslēgumā rakstījām vēlējumus, vēstulītes vai zīmējumu draudziņiem uz muguriņām, kas izvērtās jautrā un smieklīgā pasākumā. Nobeigumā katram karnevāla dalībniekam tika maza dāvaniņa ar kazas gada simboliņu.

Palsmanes pirmsskolas izglītības iestādē jaunais kazas gads būs jautrs un dzīvespriecīgs, par ko liecināja dalībnieku jautrais noskaņojums.

Palsmanes PII skolotāja Dina Ozola