Zinātnieku nakts 2016

Lai uzzinātu, ko dara zinātnieki un vairāk iepazītu ķīmijas, fizikas, bioloģijas un ģeogrāfijas pasauli, Palsmanes pamatskolas 8.-9. klašu skolēni 30.septembrī devās mācību ekskursijā uz Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmisko centru.

Zinātnieku naktī skolēni varēja darboties gan praktiski, gan klausīties lekcijas un iedvesmojošus jauno pētnieku stāstus par dažādām dabaszinātņu jomām.

Jaunie zinātnieki dalījās stāstos par klimatu, ģeotermālo enerģiju, laika apstākļu prognozēšanas iespējām, asinsvadu pasauli, gaisu un veselību, kokaugiem, aļģēm, optometriju, nano pasauli, atomiem un to nozīmi mūsu dzīvē un citiem brīnišķīgiem tematiem.

Skolēni varēja uzzināt arī par Latvijas pazemes ūdeņu daudzveidību un tos arī nodegustēt, izpētīt dzīvnieku un augu fosilijas, kā arī paši izveidot savu fosiliju. Biologi dalījās savā pieredzē par to, kā izskatās putekšņi, ko var uzzināt par purvu, vērojot mikroskopiskos attēlus.  Tika piedāvāta iespēja noteikt savu ģenētisko somatotipu un uzzināt, par ko stāsta katra paša ķermenis. Ķīmiķi skaidroja, kā salūtam piešķir krāsas, kā izveidot pašam savu gaisa aromatizētāju, kā arī pārbaudīja skolēnu drosmi, mēģinot plaukstās turēt atklātu uguns liesmu.Skolēni varēja ielūkoties acīm neredzamajā šūnu pasaulē, pārbaudīt savu redzi un paspēlēties ar optiskajām ilūzijām.

Visu vēl saistošāku padarīja tas, ka ekskursija notika vēlā vakarā no 18:00 – 22:00.

Mājās atgriezušies, jaunām zināšanām piepildīti un pieredzes stāstu bagātāki, skolēni jutās noguruši, bet līdztekus arī nodarbināti ar nākotnes plānu kaldināšanu. Kas to lai zina, varbūt kāds no viņiem savu nākotni izvēlēsies saistīt ar zinātni?

attachment4

attachment5

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Please leave these two fields as-is: