Februāris Palsmanes pamatskolā

No 13.02 – 17.02. Palsmanes pamatskolā norisinājās projektu nedēļa, kuras ietvaros skolēni pētīja savu nākotnes profesiju un izzināja savas ģimenes karjeras ceļu. Gan mazo klašu, gan lielo klašu skolēni mēģināja izprast, kāds ceļš ejams līdz savas sapņu profesijas apguvei, noskaidrojot, kur konkrēto profesiju var apgūt, cik ilgi jāmācās, un kādas rakstura īpašības vajadzīgas. Arī savu ģimenes locekļu karjeras izpēte skolēniem palīdzēja izprast, cik svarīgi jau pamatskolas laikā izlemt, par ko vēlies kļūt. Tā skolēni varēja pavadīt laiku kopā ar saviem ģimenes locekļiem, izjautājot, vai sapņu profesija tika sasniegta un uzzinot, kādi bija galvenie šķēršļi, ieguvumi mācoties. Daži pat saskatīja interesantas nianses savā ģimenē, kur konkrēta profesija tiek apgūta no paaudzes paaudzē. Projektu nedēļas noslēgumā katra klase prezentēja savu veikumu – stāstīja par savu sapņu profesiju paŗējiem klasesbiedriem.

15. Februārī visā Latvijā tika atzīmēta Ēnu diena, kurā iesaistījās arī mūsu skolas 9.klases skolēni. Tā devītie varēja iejusties savas nākotnes profesijas darba vidē,saprast vai izvēlētā profesija patiešām patīk. Savukārt 6. klase kopā ar savu audzinātāju apmeklēja “Ķelmēnu” maizes ceptuvi un noskaidroja, kā piepildīt sapni par savu uzņēmu, cik viegls vai grūts ceļš ejams. Mazo klašu skolēni iemēģināja roku konditoru lomā un paši cepa smalkmaizītes skolas pavārīšu vadībā, ar kurām paši pēc tam varēja gardi mieloties. Paldies vecākiem par sadarbību projektu nedēļas ietvaros!

14.februārī skolēnu līdzpārvalde organizēja Valentīna dienas pasākumu 5.-9.klašu skolēniem, kur komandas varēja izpausties gan dziesmu tekstu sadzirdēšanā, gan spēlē “mēmais šovs”, gan trenēt savu uzmanību un atmiņu ar video palīdzību, gan pārbaudīt savu radošumu sirds statujas izveidē, kā arī izpaust savu sportisko garu dejās uz avīzes. Pasākums izvērtās ļoti pozitīvs un krāsainu emociju piepildīts. Uzvaras laurus šoreiz plūca 8.klases komanda. Pēc pasākuma visi varēja izdejoties diskotēkas ritmos. Arī 1.-4. klašu skolēni 14.februāri atzīmēja īpaši – ar savu mazo Valentīna dienas ballīti, kurā tika minētas mīklas un meklētas atbildes uz āķīgiem jautājumiem, neaizmirstot svarīgās dejas uz avīzes.

Un tā ar mīlestības sveicieniem un gaišām domām par nākotni Palsmanes pamatskolā ir aizvadīts februāra mēnesis. Šobrīd gaidīsim kopīgi saulainās pavasara dienas, bet, ja tā rūpīgi ieklausās jautrās putnu čalas jau ir dzirdamas, un pavasaris jau strauji tuvojas!

img_5149

img_5132

img_5124