Starptautiskā Labestības stundu diena Palsmanes pamatskolā

3.marts -Starptautiskā Labestības stundu diena Latvijā. Tuvojas Latvijas valsts simtgade, un katrs apzināmies šīs jubilejas nozīmīgumu, domājam par dāvanām savai Tēvzemei.Latvijas Humānās pedagoģijas asociācija rosina organizēt izglītības iestādēs Labestības stundaspar tēmu:„Es nevaru pārveidot visu valsti, bet es varu savu Tēvzemi padarīt par vienu cilvēku labāku.Šis cilvēks varētu būt ES.”

Arī Palsmanes pamatskolas sākumskolā 3.martā notika īpašas audzināšanas stundas, kurās skolotājas runāja par labestību, draudzību, labsirdību, atsaucību –  vērtībām cilvēkā.

1.klasē notika stunda par draudzību, kurā pārrunājām par to, kāds ir labs draugs. Stundas turpinājumā bērni klausījās pasaku par Ezīti – citādāko un izteica savas domas. Klasē, kā īpašais skolnieks bija Lācēns. To katrs varēja samīļot. Lācēns tika iesaistīts spēlē “Dāvana draugam”. Stundas noslēgumā bērni zīmēja Lācēnu, kuru katrs uzdāvināja savam draugam.

2.klasē skolēni stundai gatavojušies jau iepriekš. Bērni mājās zīmējuši “Mans labais darbiņš”. Stundā skolēni sarīko savu darbiņu izstādi un pastāsta par tiem. Turpinājumā skolotāja lasa V.Vorobjova stāstu “Māmiņa” un, kopā ar bērniem pārrunā Pētera rīcību stāstiņa sākumā un beigās. Skolēni aktīvi stāsta par savu māmiņu, palīdzību viņai.

3.klase īpašo audzināšanas stundu sāka ar savu zīmējumu izstādi par draugiem un draudzību. Skolēni kopīgi pārrunāja, kāds ir labs draugs, kādam tam ir jābūt un kādu viņi vēlas to redzēt. Bērni uz krāsainas lapas uzzīmēja savu plaukstu, ko izgrieza. Tajā ierakstīja, viņuprāt, 5 visvērtīgākās drauga īpašības. Pēc tam plaukstiņu uzdāvināja savam draugam. Noslēgumā skolēni aizdomājās arī par sevi un izgrieztā sirsniņā ierakstīja savas labās, pozitīvās īpašības.

4.klasē skolotāja stundu sāka ar stāstiņu “Kas ir visvērtīgākais?” (L.Lurina “Stāsti un līdzības maziem un lieliem”). Lasot stāstiņu, bērniem tika uzdoti vairāki jautājumi, kas rosināja padomāt par vērtīgāko uz zemes. Kopīgā sarunā noskaidroja, ka visvērtīgākais uz zemes ir Cilvēks. Tālāk runājām par to, Kas ir visvērtīgākais cilvēkā? Uzzīmējām cilvēka kontūru, kurā pēc tam bērni ierakstīja vērtīgākās īpašības, kas piemīt cilvēkam. Pie tam bērni pastāstīja par sevi un savām īpašībām, kuras atzīmēja kopējā cilvēka kontūrā.

Palsmanes sākumskolas skolotājas Aida Vilka, Daina Muižniece, Inita Biķe, Daiga Meinerte, Santa Indrēvica.