Aprīlī mums izdodas un sanāk!

Aprīlī mums izdodas un sanāk!

Aprīlis Palsmanes pagasta pirmsskolā saripinājis, savēlis, sadejojis, savirpuļojis, sakustinājis lielos un  mazos uz dažnedažādām interesantām aktivitātēm. Lieldienu nedēļa iekrāsojās raibu raibā iestādes noformējumā, bērnu un darbinieku apģērbā, jo katrai dienai tika piešķirta viena īpašā krāsa un arī zīmējums, piemēram trešdienā visi bija puķaini rūtaini. Ar  tradicionālajām Lieldienu izdarībām, jautrošanos un sportiskām stacijām rotaļlaukumā tika nosvinētas Lieldienas, kurās īpašu pārsteigumu bērniem bija sarūpējis trusis, kurš apciemoja visas grupas, ļaujot sevi paglaudīt un pabarot ar burkāniņu.

Ēnu dienā iestādē viesojās ēnotāji – Palsmanes pamatskolas skolēni, kuri sevi nākotnē vēlas redzēt gan kā pirmsskolas skolotājas, gan skolotāja palīga profesijā. Savukārt, mūsu iestādes lielākie  bērni no “Saulītes “grupas,  Ēnu dienās devās iepazīt tuvējo Sia ”Palsmane” tehnikas garāžu, tieši traktorista profesiju .Klātienē bija iespēja vērot un uzdot jautājumus par šīm tehnikām. Ar vislielāko sajūsmu  arī paši iemēģināja kā ir atrasties tādos lielos dzelzs rumakos. Pēc apskates bērni bija priecīgi par redzēto  un ļoti daudzi teica, ka būs traktoristi .

“Saulītes” grupas skolotājas saviem bērniem noorganizēja praktisku un ļoti pamācošu āra nodarbību “Es un mans velosipēds”, kurā bērni apguva praktisku mācību stundu  kā braukt ar velosipēdiem, skrejriteņiem pa izveidotu trasīti, ievērojot ceļa zīmes, kuras bērni paši bija iepriekš nodarbībās izgatavojuši. Tika atsvaidzināti drošības jautājumi un ceļa zīmju noteikumi pie  gājēju pārejas, ātruma ierobežojuma, luksofora, dodiet ceļu un  Stop zīmes. Pēc nodarbības galvenā atziņa- kad brauc ir jāvēro ceļa zīmes un lai būtu droši jāskatās  uz ceļu. Obligāti jābūt ķiverei.

“Bitītes” grupas bērni tēmu “Pavasara pārsteigumi” apguva praktiski  darbojoties āra nodarbībās vērojot atgriežoties gājputnus, kā stārķis vij ligzdu uz skolas jumta. Izpētīja skudras, meklēja krāsas dabā. Uzzināja kādus pārsteigumus pavasarī sagādā koki, nolika mežā pašu veidotas pūces, gliemežus, kuri dzīvos mūsu mežā.

Lūk, kādus pārsteigumus un novērojumus pavasarī ievērojusi Matilde, zālīte izaug no sniega, viss zaļo, pūcītes izrotā mežu, kokiem parādās  pumpuri, skan vairāk putnu dziesmas. Emīlijas secinājums, ka vairāk  pavasarī parādās zaļā krāsa, spīd saule, atlido gājputni, kuri veido ligzdas, dēj olas, lai būtu mazi putniņi.

“Mārītes “grupas bērni aprīlī vairāk runāja un praktiski darbojās ar augu izpēti un sēšanu. Šajā procesā tika iesaistīti ar bērnu vecāki, īpaši liels  paldies par Mārīšu grupas dobes izveidi laukumā, kurā plānojas audzēt Latvijas lielāko ogu-ķirbi.

Aprīļa noslēgumā visi kopā soli pa solim bijām sportiņā, ar muzikāliem vingrojumiem un 5 veidu sporta uzdevumu stacijām, kuru izpilde deva fizisku rūdījumu, bet visvairāk  tika prieks- tāds saulains, nebēdnīgs un  možs! Lai šīs sajūtas spēcina ikvienu arī turpmāk!

 

Svetlana Lonšakova pirmsskolas skolotāja.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Please leave these two fields as-is: