Baudām vasaru!

Baudām vasaru!

 

Vasaras viducī, jūlija mēnesī  Palsmanes pagasta pirmsskolas izglītības iestādē mijas darbs ar atpūtu.Darbojas viena dežūrgrupiņa, kurā vairāki dienas procesi ir visiem kopīgi, bet ir daži dienas darbi, kuros dalāmies pa apakšgrupām, tādejādi ļaujot  atpūsties gan pieaugušajiem atvaļinājumos, gan arī mazajiem iknedēļas brīvdienās pēc vecāku vēlmēm.

Maija mēnesī katra grupa ierīkoja savu aprūpējamo dārziņu, kurš nu visu vasaru ir jāapčubina un jālolo. Protams, ka vislielākā atbildība ir tiem, kuri ir darbiņā, pienākumi tiek nodoti no rokas rokā. Kā paldies par kopšanu ir  mielošanās ar izaudzēto.Tā esam jau nogaršojuši savas zemenītes, lociņus, salātus, dilles, gurķus un pat tomātus. Lielākā ir  ķirbīšu dobe, par kuru  bērni tur īpašu rūpi- dodas apskatīt kā aug un vienmēr pārliecinās vai nav par sausu palicis, ja ir, tad kopīgi tiek aplaistīts.

Vasaras dienās daudz esam ārā, tiek plānotas  pastaigas tuvākā un arī tālākā apkārtnē, jo dabā taču ir tik daudz ko skatīt, salīdzināt un pētīt. Šie pastaigu  maršruti katrā gadalaikā ir ar saviem vērojumiem, savām krāsām un saviem pārsteigumiem, neaizmirstot atkal un atkal pārrunāt visas drošības, kas jāievēro atrodoties uz ceļa, mežā, pie ūdens u.t.t. Piemēram mežiņā atrastā sēnīte,ēdama, neēdama,un kāpēc viņas nebija jūnijā?Tad meklējam dažādos informatīvos materiālos atbildes, vai šo sēni var likt groziņā, vai lai paliek meža draugiem.Nonākam arī pie secinājuma, ka lietutiņš ir palīdzējis sēnei izaugt.Lūk, no vienkāršām lietām tiekam pie dzīves gudrībām. Lai visiem izdodas priecāties par mūsu skaisto vasaras dabu, izbaudīt viņas piedāvājumus un  it īpaši kopā ar saviem bērniem!

 

Pirmsskolas skolotāja Lāsma Raudiņa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Please leave these two fields as-is: